Consilier Juridic Senior

  • On-site
    • Iasi, Iași, Romania
  • Other Career Opportunities

Job description

Suntem în căutarea unui Consilier Juridic Senior pentru a se alătura echipei noastre!

În acest rol, vei avea următoarele responsabilități:

  • Menținerea relațiilor cu cabinetele juridice externe și cu instituțiile statului;
  • Centralizarea si structurarea informatiilor pentru emiterea de opinii juridice
  • Reprezentarea companiei în apărarea drepturilor și intereselor sale legitime în relația cu autoritățile și instituțiile publice, precum și cu persoanele juridice și fizice;
  • Colaborarea strânsă cu partenerii juridici externi (prospectarea colaborărilor viitoare, cultivarea celor în curs) pentru administrare litigii, nevoi logistice, proiecte de dezvoltare (înființări/modificări societăți, contracte speciale, autorizări, fiscalitate, spețe sociale)
  • Verificarea și validarea contractelor de colaborare cu furnizorii companiilor din grupul nostru;
  • Desfășurarea altor activități juridice specifice, după caz.

Pentru a avea succes în această misiune, este necesar:

  • Absolvirea studiilor superioare în domeniul juridic;
  • Experiență juridică de minim 5 ani în domeniul juridic;
  • Competențe în dreptul afacerilor cu specializare în dreptul muncii și drept international;
  • Cunoștințe de limba engleză nivel minim B2, limba franceză reprezintă un avantaj;
  • Abilități foarte bune de sinteză, analiză și interpretare a textelor juridice;
  • Abilități de comunicare, negociere și organizare;
  • Capacitatea de a prioritiza diferite subiecte, de a reacționa rapid și de a lua decizii corecte în situații dificile;
  • Capacitatea de a respecta termene limită.

Beneficii:

  • Training inițial și coaching periodic, specific activității desfășurate;
  • Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
  • Spații create special pentru pauze și relaxare în timpul orelor de lucru;
  • O zi liberă de ziua ta de naștere ;
  • Activități de wellbeing, concursuri și competiții sportive în cadrul proiectelor HR;
  • Benefit - platforma online pentru beneficii – reduceri magazine, activități sportive, asigurări medicale, vouchere, tichete de masă, etc.

Dacă ești pasionat de domeniul juridic și dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică, te invităm să aplici. Așteptăm cu nerăbdare să lucrăm împreună!

Job requirements

Requirements:

  • Graduation from higher education in the legal field;
  • Minimum 5 years of legal experience in the legal field;
  • Competence in business law with specialization in labor law and international law;
  • Proficiency in French and/or English language at an advanced level;
  • Very good skills in synthesis, analysis, and interpretation of legal texts;
  • Communication and organizational skills (team player);
  • Ability to prioritize different subjects, react quickly, and make correct decisions in difficult situations;
  • Ability to meet deadlines.
On-site
Other Career Opportunities

or

On-site